Kultura, umění ...

Divadlo Minor    30.9.2009 Divadlo Minor, Vodičkova 6, Praha

Konžert
aneb Výchova dítek v Čechách

První představení v dějinách, na které můžete přijít se špinavýma rukama, nevyčištěnýma zubama a v pyžamu. Za padesár minut se nepoznáte!

Už jste někdy viděli roztančené zubní kartáčky, zpívající vodovodní kohoutky či mýdlo vlnící se v rytmu samby? Chcete tančit s nimi? Pak neváhejte a dostavte se na Malou scénu Divadla Minor. Zde je pro vás připravena tančírna s loutkovým doprovodným programem, kterým vás provede dynamické trio Kamil, Karel a Žužina. Živá hudba, mapets a parket jen pro vás. Přijdte si rodinně zařádit!

Režie: Jiří Jelínek
Dramaturgie: Petra Zámečníková
Výprava: Bára Čechová
Hudba: Zdeněk Král

Hrají: Barbora Kubátová, Jiří Jelínek, Petr Reif, Petr Stach

Přístupné divákům od 3 let.
Délka představení 50 minut.
Premiéra 4. října 2009 na Malé scéně.
Konžert v Minoru – tančírna pro nejmenší

Divadlo Minor uvádí 4. října 2009 na Malé scéně premiéru inscenace Konžert aneb Výchova dítek v Čechách. Jejím režisérem a zároveň i jedním z herců je Jiří Jelínek, člen významného loutkového souboru Dno. Jedná se o jedinečné loutkové představení, ve kterém jsou použity loutky typu muppets.

Příhody tří kamarádů Karla, Kamila a Žužiny vyústí v koncert živé kapely složené z herců. Inscenace je výjimečná především tím, že v její druhé části se počítá s aktivní účastí dětí na tanečním parketu! Zároveň je určena opravdu těm nejmenším - dětem od 3 let.

Tématem inscenace jsou základní úkony všedního dne, se kterými se nejmenší děti potýkají: uklízení, hygiena, zdravení, jídlo a podobně. V podání tří svérázných postaviček získávají běžné situace humornou, místy až absurdní podobu. Záměrem inscenace je kromě pobavení také jistý výchovný přesah, který ocení především rodiče.

Autor a režisér Jiří Jelínek je známý tím, že si libuje ve slovních hříčkách a nejrůznějších loutkářských libůstkách, jeho inscenační styl je velmi specifický, také díky tomu, že ve většině svých inscenací také účinkuje. Kromě divadla Dno řadu let spolupracoval s režisérem Vladimírem Morávkem, nejprve v Klicperově divadle v Hradci Králové a poté v Divadle Husa na provázku, kde byl čtyři roky v angažmá. Jiří Jelínek má velký autorský podíl na většině inscenací Divadla Dno, které získaly řadu ocenění.

Divadlo Dno před časem hrálo exluzivně v Minoru každý měsíc pod názvem „MINORmálně hrajem dno“.

Autorem hudby je brněnský skladatel a klavírista Zdeněk Král. Scénu a loutky navrhla Bára Čechová, která už v Minoru spolupracovala na několika inscenacích, v poslední době na inscenacích Pod hladinou ticha a Neználek ve Slunečním městě.

Konžert je již druhou letošní premiérou v Minoru. 10. září měla premiéru bubenická show v režii Jana Jirků zvaná Marimba v Minoru.

Odkazy:
www.minor.cz
www.divadlodno.cz
www.zdenek-kral.cz

Museum Kampa    22.1.2008 U Sovových mlýnů 503/2, Praha 1
Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás upozornit, že Lektorské oddělení pražského Musea Kampa nově nabízí zábavně-vzdělávací, tzv. animační programy, které obohacují výuku (nejen) výtvarné výchovy prostřednictvím setkání žáků a studentů s uměleckými díly, interaktivních komentovaných prohlídek a uměleckých workshopů. Podrobnou nabídku programů pro školy najdete zde.

Karina Kottová, M.A.
Lektorské oddělení / Education Department

Divadlo Minor    18.1.2008 Divadlo Minor, Vodičkova 6, Praha
Vážení přátelé,

Zasíláme Vám program divadla Minor na únor 2008.
Těšíme se na Vás.

Vaše rodinné divadlo Minor.

Den volného vstupu - Národní galerie v Praze    středa 2.11.2005 Kateřina Boháčová
Sbírka starého umění Národní galerie v Praze připravila na den volného vstupu - středa 2.11. komentované prohlídky k těmto dílům:

Klášter sv. Jiří od 16 hod.     Václav Vavřinec Reiner - Orfeus se zvířaty v krajině

Šternberský palác od 15,30 hod.      Joshua Wright of Derby: Portrét P.P. Buredetta a jeho první ženy

Bližší informace na tel.
257 535 832 (klášter sv Jiří)
233 090 542 (Šternberský palác)

Kateřina Boháčová
Tiskové oddělení Národní galerie v Praze
Sbírka starého umění

Výstava barokních soch Františka Preisse    Kateřina Boháčová
Výstava barokních soch Františka Preisse se koná od 19.8. do 20.11. 2005 v klášteře sv. Jiří na Pražském hradě. celý text