Napsali o nás ...

Školství - 17.11.2000
První verze projektu Škola hrou byla představena 1.listopadu 2000 na internetové adrese http://skolahrou.yo.cz.
Infonformoval o něm týdeník Školství č.36 ze 17.listopadu 2000 na titulní stránce:

"... změna adresy projektu ŠKOLA HROU pro středoškoláky ... Nová adresa je http://skolahrou.yo.cz. Kdo si chce zasoutěžit bez časového stresu, bez trémy, v době, kdy mu to nejvíc vyhovuje, ať neváhá a zkusí vyřešit některou z úloh v sedmi možných předmětech - matematika, fyzika, chemie, biologie, informatika, hudební a výtvarná výchova ..."

Česká škola (www.ceskaskola.cz) - 14.9.2001
Po přejmenování a přemístění na konečnou adresu www.mojeskola.cz (1.února 2001) byla zveřejněna recenze U tabule: www.mojeskola.cz na nejznámějším školském portálu Česká škola:

"... Autorem a provozovatelem webu Moje škola je Mgr. Václav Kos od února 2001. Při volbě otázek do soutěží pomáhají RNDr. Jan Vít, RNDr. Hana Veselá, Mgr. Ivanka Kosová a Mgr. Václava Křížová. Stránky autor provozuje ve volném čase na vlastní náklady. Ceny zasílají výhercům soutěží sponzoři (zatím Zoner s.r.o. a BontonLand) ..."

Oldřich Růžička - Internet pro učitele, Computer Press 2001
Publikace se zabývá zmapováním internetových zdrojů pro pedagogy především základních a středních škol. Obsahuje odkazy na odborné texty, metodické a didaktické materiály, učební pomůcky, výukové programy, testy, náměty do výuky, magazíny pro pedagogy, informační servery se školskou tématikou. Str. 12:
"Moje škola ... Internetová škola, do které chodím rád. Tak zní titulek z úvodní stránky. V tomto případě jde o stránky hlavně pro žáky a studenty našich škol. Přesto jsem je zařadil do této kapitoly, protože se domnívám, že ani učitelé odsud nebudou odcházet s prázdnou, a navíc tyto stránky mohou doporučit svým žákům. Kromě soutěží a zábavy totiž stránky nabízí i docela rozsáhlý portál zaměřený na studium a výuku jednotlivých předmětů ... "
"... Nejen prací živ je člověk a proto vřele doporučuji sehrát si s přítelem on-line partii šachů ..."

eKamarád.cz - 22.10.2001 - Moje škola
"Moje škola je název opravdu zajímavého serveru, na kterém se nejenom poučíte, ale i pobavíte. O soutěže tu není nouze a něco nového zde najdete každý den.
Stránka Moje škola má logo S Internetem mě škola baví! Když jsme stránku objevil, tak jsme se hned registroval, což se mi povedlo bez problémů. Nevyžadují zde mnoho informací, pouze vaše jméno a příjmení, přihlašovací přezdívku, email a heslo. Dobrovolným údajem je adresa, kterou jsem pro jistotu zatím nevyplňoval ...
Server Moje škola je opravdu dobrý a určitě by neměl ujít vaší pozoronosti, protože vám pomůže jak při učení, tak i při zábavě."

Petr Řezníček - Internet pro studenty, Computer Press 2002
V publikaci naleznete vše od seznamu serverů, které mohou využívat k samostudiu žáci základních škol i studenti škol středních a vysokých, přes odkazy na přehledy všech typů škol, vzory přijímacích zkoušek, testy, čtenářské deníky, maturitní otázky či seminární práce, možnosti studia jazyků, studijní pobyty v zahraničí, studentské agentury, kurzy, diskuse a konference, burzu učebnic a skript, brigády a zaměstnání pro studenty a absolventy škol. Str. 46:
"Moje škola - škola hrou ... Pod záložkou Výuka se můžete naučit základům jazyka Pascal nebo absolvovat šachový kurz. V obo případech máte možnost komunikace se svým "e-učitelem". Naleznete zde i ukázky přijímacích zkoušek z matematiky a českého jazyka na gymnáziu. Můžete si je vyzkoušet na nečisto - vaše řešení vám po odeslání zhodnotí "e-učitel"...."

Studie proveditelnosti ŠIPV - Ústav pro informace ve vzdělávání - březen 2004
Ve Studii proveditelnosti Školského informačního a vzděkávacího portálu bylo závěrečné vyhodnocení českých školních internetových stránek podle kvality obsahu následující:
"Pokud ale uplatníme hlediska kvalitativní, dostaneme poněkud jiný výsledek s tímto pořadím (CZESHA nehodnocena):
1. Škola on-line
2.- 4. Elektronické učebnice, ABCDE, VÚP
5. Brána DTS
6.- 10. Moje škola, Microsoft ve školství, Školství v kraji Vysočina, ÚIV, IDM
11. Učitelský spomocník
12.- 13. Česká škola, IPPP
14. Scio
15. ČŠI ČR
16. MŠMT ČR
17.- 18. NÚOV, EDUNET
19. Portál SIPVZ
20.- 21. Škola hrou, První školní rozcestník
22. EURODESK
23. Můj učitel
24. Education on-line"

Soutěž eLearning 2004 - TECHFILM 2004 [UHK Hradec Králové 8.-11.11.2004]
Výsledky: Čestné uznání - Václav Kos, www.mojeskola.cz, Matika krokem
"Za soustavné cílevědomé využívání on-line technologií ve výuce (portál MOJESKOLA)"

Webparáda - www.webparada.icok.cz - listopad 2005
Vítězem v soutěži Webparáda 2005 - soutěž www stránek pro děti a mládež - se za měsic listopad v kategorii Informační servery stala Moje škola.

Česká jednička internetu - portál Seznam.cz - listopad 2007
řadí www.mojeskola.cz v kategorii Pedagogické časopisy podle kvality na přední místa

Česká obec sokolská - listopad 2007
představuje návštěvníkům server mojeskola.cz