Napsali o nás ...

Diplomová práce Karel Trnka MFF UK 2012

Derivace a její aplikace ve středoškolské matematice s využitím internetu

Diplomová práce Bc. Monika Tvrdá MFF UK Praha 2013

webová aplikace pro výuku integrálního počtu

Diplomová práce Veronika Mrázová PřF MU Brno 2008

Elektronická cvičebnice chemických výpočetních příkladů

Diplomová práce Lenka Šilarová MFF UK Praha 2006

Komplexní čísla ve výuce matematiky na střední škole s využitím internetu

Diplomová práce Monika Ondroušková PřF MU Brno 2018

Chemické výpočetní příklady s náhodně generovaným zadáním.

Další najdete zde .

Katedra didaktiky matematiky MFF UK Praha 2010

Česká obec sokolská - listopad 2007
představuje návštěvníkům server mojeskola.cz

Česká jednička internetu - portál Seznam.cz - listopad 2007
řadí www.mojeskola.cz v kategorii Pedagogické časopisy podle kvality na přední místa

Webparáda - www.webparada.icok.cz - listopad 2005
Vítězem v soutěži Webparáda 2005 - soutěž www stránek pro děti a mládež - se za měsic listopad v kategorii Informační servery stala Moje škola.

Soutěž eLearning 2004 - TECHFILM 2004 [UHK Hradec Králové 8.-11.11.2004]
Výsledky: Čestné uznání - Václav Kos, www.mojeskola.cz, Matika krokem
"Za soustavné cílevědomé využívání on-line technologií ve výuce (portál MOJESKOLA)"

Studie proveditelnosti ŠIPV - Ústav pro informace ve vzdělávání - březen 2004
Ve Studii proveditelnosti Školského informačního a vzděkávacího portálu bylo závěrečné vyhodnocení českých školních internetových stránek podle kvality obsahu následující:
"Pokud ale uplatníme hlediska kvalitativní, dostaneme poněkud jiný výsledek s tímto pořadím (CZESHA nehodnocena):
1. Škola on-line
2.- 4. Elektronické učebnice, ABCDE, VÚP
5. Brána DTS
6.- 10. Moje škola, Microsoft ve školství, Školství v kraji Vysočina, ÚIV, IDM
11. Učitelský spomocník
12.- 13. Česká škola, IPPP
14. Scio
15. ČŠI ČR
16. MŠMT ČR
17.- 18. NÚOV, EDUNET
19. Portál SIPVZ
20.- 21. Škola hrou, První školní rozcestník
22. EURODESK
23. Můj učitel
24. Education on-line"

Petr Řezníček - Internet pro studenty, Computer Press 2002
V publikaci naleznete vše od seznamu serverů, které mohou využívat k samostudiu žáci základních škol i studenti škol středních a vysokých, přes odkazy na přehledy všech typů škol, vzory přijímacích zkoušek, testy, čtenářské deníky, maturitní otázky či seminární práce, možnosti studia jazyků, studijní pobyty v zahraničí, studentské agentury, kurzy, diskuse a konference, burzu učebnic a skript, brigády a zaměstnání pro studenty a absolventy škol. Str. 46:
"Moje škola - škola hrou ... Pod záložkou Výuka se můžete naučit základům jazyka Pascal nebo absolvovat šachový kurz. V obo případech máte možnost komunikace se svým "e-učitelem". Naleznete zde i ukázky přijímacích zkoušek z matematiky a českého jazyka na gymnáziu. Můžete si je vyzkoušet na nečisto - vaše řešení vám po odeslání zhodnotí "e-učitel"...."

eKamarád.cz - 22.10.2001 - Moje škola
"Moje škola je název opravdu zajímavého serveru, na kterém se nejenom poučíte, ale i pobavíte. O soutěže tu není nouze a něco nového zde najdete každý den.
Stránka Moje škola má logo S Internetem mě škola baví! Když jsme stránku objevil, tak jsme se hned registroval, což se mi povedlo bez problémů. Nevyžadují zde mnoho informací, pouze vaše jméno a příjmení, přihlašovací přezdívku, email a heslo. Dobrovolným údajem je adresa, kterou jsem pro jistotu zatím nevyplňoval ...
Server Moje škola je opravdu dobrý a určitě by neměl ujít vaší pozoronosti, protože vám pomůže jak při učení, tak i při zábavě."

Oldřich Růžička - Internet pro učitele, Computer Press 2001
Publikace se zabývá zmapováním internetových zdrojů pro pedagogy především základních a středních škol. Obsahuje odkazy na odborné texty, metodické a didaktické materiály, učební pomůcky, výukové programy, testy, náměty do výuky, magazíny pro pedagogy, informační servery se školskou tématikou. Str. 12:
"Moje škola ... Internetová škola, do které chodím rád. Tak zní titulek z úvodní stránky. V tomto případě jde o stránky hlavně pro žáky a studenty našich škol. Přesto jsem je zařadil do této kapitoly, protože se domnívám, že ani učitelé odsud nebudou odcházet s prázdnou, a navíc tyto stránky mohou doporučit svým žákům. Kromě soutěží a zábavy totiž stránky nabízí i docela rozsáhlý portál zaměřený na studium a výuku jednotlivých předmětů ... "
"... Nejen prací živ je člověk a proto vřele doporučuji sehrát si s přítelem on-line partii šachů ..."

Česká škola (www.ceskaskola.cz) - 14.9.2001
Po přejmenování a přemístění na konečnou adresu www.mojeskola.cz (1.února 2001) byla zveřejněna recenze U tabule: www.mojeskola.cz na nejznámějším školském portálu Česká škola:

"... Autorem a provozovatelem webu Moje škola je Mgr. Václav Kos od února 2001. Při volbě otázek do soutěží pomáhají RNDr. Jan Vít, RNDr. Hana Veselá, Mgr. Ivanka Kosová a Mgr. Václava Křížová. Stránky autor provozuje ve volném čase na vlastní náklady. Ceny zasílají výhercům soutěží sponzoři (zatím Zoner s.r.o. a BontonLand) ..."

Školství - 17.11.2000
První verze projektu Škola hrou byla představena 1.listopadu 2000 na internetové adrese http://skolahrou.yo.cz.
Infonformoval o něm týdeník Školství č.36 ze 17.listopadu 2000 na titulní stránce:

"... změna adresy projektu ŠKOLA HROU pro středoškoláky ... Nová adresa je http://skolahrou.yo.cz. Kdo si chce zasoutěžit bez časového stresu, bez trémy, v době, kdy mu to nejvíc vyhovuje, ať neváhá a zkusí vyřešit některou z úloh v sedmi možných předmětech - matematika, fyzika, chemie, biologie, informatika, hudební a výtvarná výchova ..."